Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

ANDRZEJKI

 

"Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono w wigilię Św. Andrzeja. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. Prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

W naszym przedszkolu 30 listopada również świętowaliśmy „Andrzejki”. Różnymi sposobami odkrywaliśmy z przedszkolakami tajemnice losu. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych bibułek i  tajemniczych gwiazdek, dzieci dowiadywały się o swojej przyszłości. Przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

tekst i foto: Marta Grabowska

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1408820
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
218
215
433
1405787
1408820